- Розрахунок площі (підлоги, стін, даху)
- Розрахунок кількості сіп панелей
- Розрахунок сіп панелей для даху
- Розрахунок додатковий будматеріалів
- Типові або індивідуальні параметри для розрахунків
SipCalc – це гнучкий інструмент прорахунку кількості сіп панелей та інших додаткових матеріалів, що потрібні для зведення сіп панельного каркасу майбутнього сіп будинку без внутрішніх перестінок. Головна вимога до плями забудови: вона повинна мати класичну форму прямокутника або квадрату.
Для виконання найпростіших розрахунків достатньо ввести в калькулятор довжину і ширину відповідного поверху. SipCalc розраховує всі площі поверхонь із сіп панелей (підлога, зовнішні стіни, міжповерхове перекриття, стіни та фронтони мансардного поверху, дахове перекриття).
Форма сіп будинку класична прямокутної або квадратної форми. Є можливість зменшувати або збільшувати площу другого поверху будинку відносно першого.
Для розрахунку лише площі поверхонь (стін/перекриттів) без кількості сіп панелей та інших матеріалів, достатньо лишити порожніми поля вибору сіп панелей.
В звичайних розрахунках враховується повздовжнє розрізання сіп панелей навпіл для перекриттів та даху, але є можливість вимкнути цю опцію.
Для всіх розрахунків сіп будинку використовується одиниця довжини – метр.
Спосіб 1. Як порахувати площу, підлоги стін і стелі або даху.
Для розрахунків використовуються прямокутна або квадратна форма підлоги. Для розрахунку площі підлоги достатньо ввести в калькулятор довжину і ширину будинку, вибирати відповідну сіп панель для підлоги не обов’язково.
Для розрахунку площі стін потрібно буде ввести висоту стіни від підлоги до стелі. Якщо висота не буде введена, для розрахунку буде використана висота рівна стандартній довжині сіп панелі (для першого поверху – 2,5м, для другого мансардного поверху – 1,25м).
Площа стелі першого поверху за умовчанням рівна площа підлоги. Якщо для даху вибрана опція «холодне горище» – площа даху буде рівна площі стелі, що передбачає побудову замкнутого термоізоляційного контуру із сіп панелей (підлога, стіни, стеля) без стелі, пиломатеріали для стропильної системи даху в цьому варіанті не враховуються.
Для інших варіантів даху несучою конструкцією даху буде слугувати замкнутий термоізоляційний контур із сіп панелей, тому всі матеріали для монтажу такої конструкції будуть враховані калькулятором.
У всіх варіантах розрахунку даху, окрім типу «холодне горище», до площі стін додаються площі фронтонів.
Отже, основною рисою цього виду розрахунку є визначення площ підлоги, стін, стелі та даху, вибирати відповідні сіп панелі для цих елементів конструкції не обов’язково.
Спосіб 2. Розрахунок кількості сіп панелей
Для розрахунку необхідної кількості сіп панелей, сухого брусу та інших матеріалів потрібно вибрати навпроти кожного елементу (підлога, стіни, дах) відповідну сіп панель.
Калькулятор у такому разі візьме параметри вибраної сіп панелі (довжина, ширина, висота та ін.) і розрахує необхідну кількість вибраних сіп панелей для підлоги, стін, стелі та даху.
Сумарна вага і об’єм сіп панелей вираховуються для вибору перевізника. Враховуються параметри кожного типу сіп панелей, що вибрав користувач калькулятора.
Для будинку на 2 поверхи необхідно відповідно увімкнути в калькуляторі 2й поверх і заповнити його довжину і ширину. Якщо перед вмиканням 2го поверху будуть заповнені дані про 1й, то ці дані автоматично перенесуться і заповнять довжину і ширину 2го поверху.
Якщо висота стелі 2го поверху не буде вказана, тоді за умовчанням підставиться висота для мансардного поверху – 1,25 м.
Розрахунки сіп панелей для стін та підлоги 2го поверху відбуваються точнісінько так як і для 1го.
Як відбувається розрахунок даху
Розрахунок для односкатного, двоскатного, вальмового дахів відбувається по найбільшій ширині та довжині перекриттів 1го та 2го поверху. Зазвичай довжина і ширина перекриття 1го та 2го поверху рівні. Бувають випадки, коли потрібно врахувати різницю між 1м та 2м поверхами, коли 2й поверх виступає (навісом) над 1м поверхом або навпаки, площа 2го поверху менша за площу 1го.
Якщо дані про виступ чи нахил даху не заповнені, у розрахунку будуть дані за умовчанням (виступ – 0,5 м, нахил – 30 град).
Кут нахилу односкатного або двосктного даху враховується тільки по ширині! Мається на увазі, що фронтони будуть знаходитися на тій стороні будинку, де користувач ввів ширину.
Розрахунок площі даху відповідно вибраного користувачем типу, куту нахилу, виступу:
холодне горище – площа даху буде рівна площі перекриття 1го-поверху;
односкатний – площа даху буде рівна добутку найдовшої ширини на найдовшу довжину крівлі з врахуванням виступів даху;
двоскатний – площа даху буде рівна добутку найдовшої ширини на найдовшу довжину крівлі з врахуванням виступів даху, при цьому до площі стін 2-го поверху додається площа фронтонів 2-х фронтонів;
вальмовий – для розрахунку площа даху розкладається на простіші елементи 2-і площі трапецій та 2-а рівнобедрених трикутники, або 4 площі рівнобедрених трикутників, а в результаті всі обчислені площі простих елементів сумуються в загальну площу даху.
Додаткова інформація. Розрахунок кількості брусу та інших матеріалів
Відповідно розмірам вибраних сіп панелей (довжина, ширина, товщина) розраховується об’єм необхідного брусу для кожного елементу будинку (підлога, стіни, стеля, дах). Далі ці об’єми сумуються в загальну кількість необхідну для будівництва всього будинку. Для спрощення розрахунку використовуються розміри дошок, що оточують сіп панель по периметру і своїм об’ємом повністю заповнюють пази забрусування. Брус в розрахунках заміняється спареною дошкою, при цьому об’єм спареної дошки рівень об’єму брусу.
Сіп панелі перекриття (підлоги і даху) розпускають вздовж навпіл, тому відповідно збільшуються витрати дошки для заповнення пазів між розділеними частинами сіп панелей і цей фактор також враховується в розрахунках.
В сіп панелях глибина пазів для брусу за умовчанням – 40 мм.
Додаткові непередбачені витрати дошки регулюються додатковим резервом (за умовчанням 20%).
Питома вага сухого брусу за умовчанням – 0,51 т/куб.м.
Точність розрахунків. Звідки беруться типові параметри
Метою створення даного калькулятора було пришвидшення розрахунку кошторису для виконання монтажу сіп панельного каркасу будинку. Всі використані коефіцієнти розрахунків були перевірені на реальних будівельних проектах. Точність розрахунку сіп панелей в межах 5%, брусу та інших матеріалів – 20%. Для того щоб змінити типові параметри розрахунків і в подальшому використовувати власні параметри необхідно зареєструватися на цьому сайті та скористатися платною версією SipCalc. Для активації платної версії SipCalc зв’яжіться зі мною, контакти знаходяться на сторінці Котакти. Я як автор ідеї та цього проекту постійно працюю над підвищенням точності розрахунків. Всім зацікавленим у покращенні калькулятора пропоную зв’язатися для подальшої співпраці.
Для розрахунку яких будинків призначений даний калькулятор?
Розроблений мною калькулятор може виконувати розрахунки сіп будинків простої прямокутної/квадратної форми від 40 до 200 м.кв. Для інших конструкцій із сіп панелей точність даного калькулятора буде недостатня.